خدمات شارژ تیوب لیزر Co2

شارژ تیوب لیزر Co2

تیوب-لیزر-co2
تیوب-لیزر-co2

لیزر Co2 یک لیزر پرقدرت است که می‌تواند فلز و سایر مواد سخت را برش دهد. همچنین برای برش پلاستیک، چوب وسایر متریال‌ها استفاده می‌شود.

برش لیزری Co2 با استفاده از یک پرتو نور برای برش مواد با گرم کردن آن به طوری که تبخیر می‌شود کار می‌کند. سپس مواد تبخیر شده از سطح در جریانی از گاز یا ذرات مایع خارج می‌شود.

در ادامه ذرات گاز یا مایع خنک می‌شوند تا بتوان از آنها برای برش مواد استفاده کرد. این روند تا زمانی که شکل دلخواه به دست آید تکرار می‌شود.

تیوب لیزر Co2 پس از مدتی کار دچار افت قدرت یا به اصطلاح تخلیه می‌شود که در این مرحله عملاً بلا استفاده و از کار افتاده تلقی می‌شود. بسیاری بر این باورند که تیوبی که عمر آن به پایان رسیده عملاً بیهوده است و باید به فکر خرید تیوب لیزر Co2 جدید بود، اما ایران پادرا برای این است که مشتریان و هموطنان شاغل در صنعت لیزر هزینه‌های خود را کاهش دهند. طرحی را برای شارژ مجدد این قطعه گران قیمت اجرا کرده اند.
 

به تعبیری از دغدغه‌های بازار تیوب لیزر، موضوع شارژ و دوباره استفاده کردن تیوب‌ دستگاه برش لیزر میباشد. بسیاری از مشتریان ایران پادرا این سوال را میپرسند که آیا امکان شارژ وجود دارد؟ آیا تیوب همانند قبل عمل میکند؟ آیا..؟

جواب این سوالات را ما بصورت کامل به شما عزیزان و مشتریان ایران پادرا، خواهیم داد.

در اینجا سعی شده است با تشریح و عنوان نمودن برخی مسائل فنی، شفاف‌سازی بیشتری انجام دهیم.

تیوب لیزر Co2 پرسی
تیوب لیزر Co2 پرسی
تیوب لیزر دستگاه
تیوب لیزر دستگاه

 

شارژ تیوب امکان پذیر است؟

در پاسخ به این پرسش باید اذعان نمود که بله این مورد امکان پذیر میباشد؛ تیوب دستگاه لیزر را میتوان به راحتی شارژ نمود اما موارد مهمی در این بین وجود دارد که باید در این باره اطلاع داشته باشید.

اگر بدنه شیشه ای تیوب شما سالم باشد و دچار هیچگونه شکستگی یا سوراخ شدگی نداشته باشد میتوانید آن را مجددا شارژ نمایید. همانطور که مطلع هستید و میدانید، تیوب لیزر یکی از اجزا و قطعات یدکی میباشد که پس از اتمام طول عمر آنها (معمولا عمر مفید ۱۰۰۰۰ ساعته دارند)، آن را باید تعویض یا شارژ نمایید. از آنجایی که خرید تیوب دستگاه لیزر، هزینه ای گزاف و بسیار سنگین برایتان رقم میزند، عمل شارژ مجدد آن یک راه کار بسیار کم هزینه تر از خرید آن برای شما مشتریان محترم ایران پادرا خواهد بود.

 

 نمونه شارژ انجام شده:

 

تقویت کننده گاز داخل تیوب یا کاتالیزور

وکتور تقویت کننده گاز داخل تیوب

یکی از عوامل تعیین کننده عمر تیوب لیزر گاز کربنیک، کاتالیزور (کاتالیزورها مواد شیمیایی هستند که در فرآیندهای شیمیایی باعث افزایش سرعت واکنش می‌شوند) که تقویت کننده گاز داخل تیوب لیزر است؛ لذا وقتی که عمر کاری تیوب لیزر به انتها می‌رسد، این کاتالیزور کارایی خود را از دست داده و دیگر توان تقویت گاز را ندارد. این ساختار به رنگ صورتی، روی دیواره ی درونی تیوب لیزر Co2 قابل رویت خواهد بود. بدین ترتیب اگر کاتالیزور ترمیم نشود، پر کردن و شارژ مجدد گاز و در واقع شارژ تیوب لیزر، در مدت کوتاهی بدون اثر خواهد شد.

آینه لیزر در شارژ تیوب دستگاه لیزر

تصویر وکتور آینه لیزر

از عوامل بعدی در شارژ کردن تیوب لیزر CO2، آینه‌های بکار رفته در ابتدا و انتهای آن بوده که آینه لیزر انتهای تیوب، از نوع فلزی و آینه 95 درصدی جلوی تیوب، از جنس ژرمانیوم است (ژرمانیم شبه فلزی است سخت، درخشان، به رنگ سفید خاکستری که از نظر شیمیایی شبیه قلع می‌باشد).

این آینه‌های ابتدا و انتهای تیوب، به طور مستمر فوتون‌ها (فوتون یک کوانتوم یا به‌عبارتی کم‌ترین مقدار قابل اندازه‌گیری در یک میدان الکترومغناطیسی مانند تابش الکترومغناطیسی (نور و امواج رادیویی) محسوب می‌شود و همچنین در نقش حامل نیرو برای نیروی الکترومغناطیس نیز عمل می‌کند.) را در سرتاسر تیوب دستگاه لیزر به حرکت در می‌آورند. عمر این آینه‌ها بعد از کارکرد تا حداکثر 10000 ساعت، دچار ساییدگی و فرسایش شدید می‌شوند که در صورت شارژ تیوب لیزر و تعویض ننمودن آینه‌ها، عملا بدون حصول نتیجه و بازدهی خواهد بود.

گاز داخل تیوب لیزر

وکتور گاز داخل تیوب لیزر

سومین عامل در شارژ تیوب لیزر CO2، گاز موجود در درون تیوب لیزر است که شامل گازهای مختلفی از جمله Co2 (دی‌اکسید کربن یا گازکربنیک)، Xe (زنون یا گزنون)، (کریپتون ) و.. است. کیفیت تیوب‌های ساخته شده متفاوت از هم میباشد و این تفاوت، نتیجه ترکیب گازهای داخل آن است؛ این عمل شارژ گاز تیوب فرایند بسیار پیچیده ای داشته لذا بسیاری این را امری غیرممکن و نشدنی میدانند ولی شرکت ایران پادرا این امر توسط متخصصان زبده شارژ تیوب به نحوی عالی و با تست‌های متعدد انجام میدهد.

 

برای مشاهده فیلم نمونه کارهای ما که توسط مشتریانمان ارسال شده، به صفحه آپارات ما مراجعه فرموده و کیفیت “خدمات شارژ کردن تیوب لیزر” ما را آنجا ملاحظه فرمایید.

شرکت دانش بنیان ایران پادرا تنها مرکز شارژ تیوب لیزر تهران است که این خدمات لیزر را ارائه میدهد. شما میتوانید با شماره 09352202802 تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاع از ساختار دستگاه لیزر به صفحه وبلاگ ما مراجعه فرمایید.

16 پاسخ