مهمترین مرحله بعد از خرید تیوب لیزر این  است که آن را به درستی و با رعایت نکات ایمنی در محل خود نصب نمایید تا مشکلی از بابت عدم کارکرد یا شکسستگی احتمالی برای شما رخ ندهد.

مقاله‌ای که در پیش روی شماست آموزشی کاملی از نکات و نحوه نصب تیوب لیزر Co2 بر روی دستگاه لیزر از شرکت ایران پادرا (پرتو پویش پادرا) است تا به شما کمک کند راحتتر این عمل را انجام دهید.

استفاده‌ها

این قطعه اساسی در بسیاری از برنامه‌های صنعتی، پزشکی، زیبایی شناسی و … مورد استفاده قرار میگیرد. در زیر، برخی از کاربردهای تیوب لیزر CO2 را بررسی میکنیم.

کاربرد در پزشکی: در بسیاری از روش‌های جراحی پوستی و لیزر درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تیوب لیزر برای برش، حذف، و آب‌درمانی بافت‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، تیوب لیزر CO2 برای درمان جوش، اسکار، نواحی تیره‌ی پوست، زخم‌های بزرگ و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد در زیبایی شناسی: در روش لیفتینگ چشم، لیفتینگ صورت، درمان خطوط ریز و چین و چروک صورت، درمان کک‌های چشم، درمان کک‌های دست و پا، حذف خال و نمای سطحی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد در پردازش لیزری: برای برش، حکاکی و حفر بسیاری از مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تیوب لیزر در بسیاری از کارخانه‌های فلزی و غیرفلزی برای برش، حکاکی و حفر قطعات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد در آزمایشگاه‌های علمی: برای برش و حکاکی نمونه‌های علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد در صنعت: در بسیاری از صنایع برای برش و حکاکی انواع مواد مانند فلزات، پلاستیک، چوب، شیشه، کاغذ، پارچه و … استفاده می‌شود.

نکات مهم قبل از نصب تیوب لیزر

نکات قبل از نصب تیوب لیزر

برای قبل و در هنگام نصب باید به نکاتی توجه نمود که رعایت آنها در بهبود عملکرد و کارکرد آن تاثیر بسازیی دارد.

نکته یکم

هنگامی که برای نصب تیوب لیزر اقدام میکنید به این نکته توجه داشته باشید که حتما پلمپ سر تیوب برداشته شود.

نکته دوم

از سر سیمهای ارائه شده در داخل بسته بندی برای اتصال سیم HV (منبع تغذیه لیزر) به تیوب استفاده نمایید و از بستن مستقیم سیم‌ها به پیج‌های دو سر تیوب جدا اجتناب کرده تا به HV دستگاه شما آسیبی وارد نشود.

نکته سوم

در هنگام بستن تیوب به محل خود در داخل دستگاه حتما به دور تیوب و مابین شیشه و پایه از اسفنج موجود در بسته بندی محصول و یا اسفنج‌های مشابه استفاده نمایید.

نکته حائز اهمیت در این مساله عدم وجود فشار بر روی شیشه تیوب بعد از نصب میباشد پس تیوب را به گونه‌ای در جای خود محکم نمایید که علاوه بر استحکام و نبود لرزه، تیوب لیزر نیز در فشار نباشد و مابین اسفنج‌های حلقه شده به دور تیوب به نرمی قرار گرفته باشد. البته بعضی از پایه‌های نگهدارنده ابر یا اسفنج کوچک در داخلشان برای نگهداری مناسب وجود دارد که دیگر نیازی به اسفنج یا.. نیست. اینگونه پایه نگهدارنده‌ها را شما میتوانید از ایران پادرا تهیه فرمایید.

نکته چهارم

از نکات مهم در نصب، جهت ورودی و خروجی آب بوده و در طول عمر تیوب لیزر شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود، لذا شلنگ‌های آب ورودی و خروجی را همواره مطابق راهنما نصب نمایید.

نکته پنجم

به جهت نصب دقت نمایید چرا که ورودی آب حتما باید به سمت پایین و خروجی آب تیوب لیزر حتما باید به سمت بالا باشد، این کار برای خارج کردن حباب‌های هوا در زمان آبگیری تیوب بسیار مهم میباشد.

اجزای تیوب لیزر ایران پادرا
اجزای تیوب لیزر Co2

آموزش نصب تیوب لیزر

نصب تیوب لیزر Co2
نصب تیوب لیزر Co2

نصب صحیح تیوب لیزر CO2 به شما امکان میدهد تا گارانتی و استفاده بیشتر و بدون دردسری از استفاده لیزر را داشته باشید. در زیر نحوه نصب لامپ لیزر CO2 را مورد بحث قرار داده ایم که اعمال و انجام دادن آنها از اهم مراحل استفاده از لیزر است.

  • ابتدا با دقت تیوب لیزر را از بسته بندی خارج کرده و محافظ‌های دور آن را بردارید.
  • در ابتدای نصب شما باید تیوب لیزر را به صورت زاویه دار نصب نمایید (به اندازه 5میلیمتر تا 1 سانتیمتر) تا حباب‌های آب همواره بتوانند از تیوب خارج شده و در داخل تیوب به دام نیفتند. این زاویه باید نهایت به اندازه ی نصف بند انگشت از ابتدا تا انتهای آن لحاظ شود و قسمت خروجی لیزر به سمت بالا باشد.

خاطر نشان میکنیم که وجود حباب در داخل مجرای تیوب لیزر به دلیل ایجاد مرکز تجمع حرارتی باعث شکستگی و ترک برداشتن شیشه در آن نقطه خواهد شد.

  • به آرامی لامپ لیزر را روی پایه‌های نگهدارنده قرار دهید و آن را تقریبا با فاصله 10 سانتی متر از آینه فاصله هدید.
  • سیم‌های HV (منبع تغذیه لیزر) را مطابق راهنمای نصب هر مدل تیوب نصب نمایید، سیم قرمز و ضخیم HV را به انتهای تیوب و سیم مشکی و نازک را به سمت خروجی نور لیزر نصب نمایید.

توجه کنید که راه اندازی دستگاه بدون اتصال صحیح این سیم‌ها باعث آسیب دیدگی HV و قطعات الکترونیکی جانبی دستگاه خواهد شد.

  • برای اکثر این قطعه‌ها پس از نصب باید سیم‌ها بر روی سیم قرمز و انتهای تیوب، پوشش لاستیکی موجود در بسته بندی را قرار دهید تا از نشت الکتریکی به بدنه دستگاه و آسیب دیدگیهای احتمالی جلوگیری شود ولی تیوب لیزر Co2 تولید شده در ایران پادرا با نام PERSI دارای این پوشش پلاستیکی مقاوم است که این آسیبهای الکتریکی را به حداقل رسانده است.

توجه : HV به معنی‌های ولتاژ یا همان پاور دستگاه لیزر میباشد.

سبد خرید