آموزش نصب تیوب لیزر Co2

نکات و آموزش نصب تیوب لیزر Co2

آموزش نصب تیوب لیزر Co2

مقاله ای که در پیش روی شماست آموزشی کاملی از نحوه نصب تیوب لیزر Co2 برروی دستگاه لیزر از شرکت ایران پادرا (پرتو پویش پادرا) است تا به شما کمک کند راحتتر این عمل را انجام دهید

نکات مهم قبل از نصب تیوب لیزر

نکات قبل از نصب تیوب لیزر

نکات قبل از نصب تیوب لیزر

برای قبل و در هنگام نصب باید به نکاتی توجه نمود که رعایت آنها در بهبود عملکرد و.. تاثیر بسازیی دارد.

نکته یکم

هنگامی که برای نصب تیوب لیزر اقدام میکنید به این نکته توجه داشته باشید که حتما پلمپ سر تیوب برداشته شود.

 

نکته دوم

از سر سیم های ارائه شده در داخل بسته بندی برای اتصال سیم HV (منبع تغذیه لیزر) به تیوب استفاده نمایید و از بستن مستقیم سیم ها به پیج های دو سر تیوب جدا اجتناب کرده تا به HV دستگاه شما آسیبی وارد نشود.

 

نکته سوم

در هنگام بستن تیوب به محل خود در داخل دستگاه حتما به دور تیوب و مابین شیشه و پایه از اسفنج موجود در بسته بندی محصول و یا اسفنج های مشابه استفاده نمایید.

نکته حائز اهمیت در این مساله عدم وجود فشار بر روی شیشه تیوب بعد از نصب می باشد پس تیوب را به گونه ای در جای خود محکم نمایید که علاوه بر استحکام و نبود لرزه، تیوب لیزر نیز در فشار نباشد و مابین اسفنج های حلقه شده به دور تیوب به نرمی قرار گرفته باشد. البته بعضی از پایه های نگهدارنده ابر یا اسفنج کوچک در داخلشان برای نگهداری مناسب وجود دارد که دیگر نیازی به اسفنج یا.. نیست. اینگونه پایه نگهدارنده ها را شما میتوانید از ایران پادرا تهیه فرمایید.

 

نکته چهارم

از نکات مهم در نصب، جهت ورودی و خروجی آب بوده و در طول عمر تیوب لیزر شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود، لذا شلنگ های آب ورودی و خروجی را همواره مطابق راهنما نصب نمایید.

 

نکته پنجم

به جهت نصب دقت نمایید چرا که ورودی آب حتما باید به سمت پایین و خروجی آب تیوب لیزر حتما باید به سمت بالا باشد، این کار برای خارج کردن حباب های هوا در زمان آبگیری تیوب بسیار مهم می باشد.

اجزای تیوب لیزر ایران پادرا

اجزای تیوب لیزر Co2

 

آموزش نصب تیوب لیزر

نصب تیوب لیزر Co2

نصب تیوب لیزر Co2

در ابتدای نصب شما باید تیوب لیزر را به صورت زاویه دار نصب نمایید تا حباب های آب همواره بتوانند از تیوب خارج شده و در داخل تیوب به دام نیفتند. این زاویه باید به اندازه ی نصف بند انگشت از ابتدا تا انتهای آن و قسمت خروجی لیزر به سمت بالا باشد. خاطر نشان میکنیم که وجود حباب در داخل مجرای تیوب لیزر به دلیل ایجاد مرکز تجمع حرارتی باعث شکستگی و ترک برداشتن شیشه در آن نقطه خواهد شد.

سیم های HV (منبع تغذیه لیزر) را مطابق راهنمای نصب هر مدل تیوب نصب نمایید، سیم قرمز و ضخیم HV را به انتهای تیوب و سیم مشکی و نازک را به سمت خروجی نور لیزر نصب نمایید. توجه کنید که راه اندازی دستگاه بدون اتصال صحیح این سیم ها باعث آسیب دیدگی HV و قطعات الکترونیکی جانبی دستگاه خواهد شد.

برای اکثر این قطعه ها پس از نصب باید سیم ها بر روی سیم قرمز و انتهای تیوب، پوشش لاستیکی موجود در بسته بندی را قرار دهید تا از نشت الکتریکی به بدنه دستگاه و آسیب دیدگی های احتمالی جلوگیری شود ولی تیوب لیزر Co2 تولید شده در ایران پادرا با نام PERSI دارای این پوشش پلاستیکی مقاوم است.

 

توجه : HV به معنی های ولتاژ یا همان پاور دستگاه لیزر می باشد.

 

اینستاگرام

2 پاسخ