تیوب لیزر Co2 تکی

ضعیف شدن پرتو خروجی تیوب لیزر Co2 + دلایل

ضعیف شدن پرتو خروجی تیوب لیزر Co2 + دلایل

از مهمترین قطعات دستگاه لیزر، تیوب لیزر میباشد که در شرکت ایران پادرا هم عمل شارژ تیوب لیزر و هم فروش تیوب لیزر انجام میپذیرد که درباره شارژ آن مقاله ای را در اینجا برای شما فراهم آورده ایم.

اکنون نیز قصد داریم ضعیف شدن پرتو لیزر در تیوب لیزر را بررسی و دلایل آن را ذکر کنیم.

این ضعیف شدن چه دلایلی می‌تواند داشته باشد؟

 • یکی از این دلایل ترک یا ایجاد شدن خراشیدگی لنز سر تیوب است و این ترک برداشتن از تماس جسم خارجی با لنز تیوب لیزر، سهل انگاری در هنگام تمیزکاری لنز یا کلا تمیز نکردن لنز سر تیوب نشأت میگیرد.
 • دلیل دیگر کثیفی لنز خروجی تیوب لیزر میباشد. وقتی کارکرد دستگاه زیاد است لازم است تا دستگاه در طول روز در ساعاتی خاص و مشخص تمیز شود؛ تمیز کردن باید با دقت و به آرامی انجام پذیرد تا پرتو لیزر تیوب لیزر ضعیف نشود.
 • از عوامل دیگر در این تضعیف، کاهش ولتاز خروجی از پاور‌های ولتاژ بوده که در صورت آسیب دیدن پاور دستگاه لیزر، توان خروجی آن بصورت محسوسی کاهش پیدا میکند و در نتیجه توان خروجی از تیوب لیزر نیز کاهش پیدا می‌کند و این امر یکی از دلایل ضعیف شدن تیوب لیزر خواهد بود.
 • دلیل دیگر این ایراد، افت فشار آب بین تیوب لیزر و چیلر دستگاه لیزر است و علت آن هم تمیز نبودن مسیر گردش آب در داخل تیوپ لیزر و یا وقتی که پمپ آب چیلر ضعیف شده باشد موجب افت فشار می‌شود؛ توصیه اکید برایا جلوگیری از بوجود آمدن این مشکل تعویض هر 6 ماه یبار آب داخل چیلر است.
 • کثیفی آینه ها و یا لنز دستگاه لیزر از عوامل دیگر ضعیف شدن پرتو خروجی لیزر است. آینه دستگاه لیزر و همچنین لنز دستگاه لیزر باید حداقل پس از هر روز کاری به آرامی تمیز شوند تا موجب تلف شدن نور خروجی از تیوب لیزر تا هنگام رسیدن بر روی کار نشوند.
  نور خروجی از تیوب لیزر پس از بازتاب از آینه جلوی تیوب و برخورد با آینه لیزر روی محور x و در آخر پس از بازتاب از آینه روی هد لیزر و پس از عبور از لنز دستگاه برش و حکاکی لیزر به روی قطعه کار می‌رسد.
 • قرار ندادن صحیح تیوب لیزر برروی پایه ها. اگر تیوب لیزر بر روی پایه تیوب به درستی قرار نگیرد و فاصله بین آن و بدنه فلزی دستگاه کم باشد، موجب عمل تخلیه الکتریکی می‌شود که این امر قطع و وصل شدن و یا کاهش نور لیزر را همراه دارد؛ در نتیجه تمام عوامل طول عمر تیوب لیزر را کاهش می‌دهند که برای برنخوردن به این مشکل باید محل اتصال کابل‌های ولتاژ به سر تیوب دستگاه لیزر کاملا عایق شود.

 

همان‌طور که پیشتر گفته شد تیوب لیزر از قطعات اصلی دستگاه‌ها لیزر است و چگونگی کارکرد و قدرت پرتو لیزر آن در کیفیت عملکرد دستگاه شما تاثیر گذار خواهد بود؛ اگر به دلایلی احساس کردید پرتو لیزر دستگاه شما ضعیف شده است، با ایران پادرا و متخصصین آن با شماره 02166890617 تماس حاصل فرمایید.

 

سوالات متداول

 1. چه نکاتی برای تمیزی آینه و لنز دستگاه لیزر باید انجام شود؟
  آینه و لنز دستگاه لیزر باید پس از هر روز کاری حتما و به آرامی تمیز شود. عدم تمیز کردن آن موجب آسیب دیدن آینه‌ها و لنز می‌شود.
 2. علت ترک برداشتن یا خراشیدگی لنز سر تیوب لیزر چیست؟
  علت این امر تمیز نکردن لنز سر تیوب، تماس جسم خارجی با لنز و یا سهل انگاری در هنگام تمیز کردن لنز سر تیوب است.
 3. دلیل کاهش توان تیوب لیزر و ضعیف شدن آن چیست؟
  در صورت آسیب دیدن پاور، توان خروجی از آن کاهش پیدا کرده و در نتیجه توان خروجی از تیوب لیزر نیز کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه این امر یکی از دلایل ضعیف شدن لیزر تیوب لیزر است.

 

آپارات

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *