کاربردهای دستگاه لیزر

استفاده‌های دستگاه لیزر

laserblog

در این مقاله از ایران پادرا به عملکرد و کارکرد دستگاه لیزر در صنایع مختلفی از جمله تابلو سازی میپردازیم که به تعبیری هرروزه کاربردی جدید پیدا میکند که این پیشرفت و کارکردهای جدید توانسته به امر اشتغال در کشورمان کمک کند.
برای استفاده از دستگاه لیزر اپراتور دستگاه باید کار با رایانه را آموخته باشد (دانش آموختگان و فارق التحصیلان رشته‌های گرافیک و طراحی صنعتی از تسلط کافی برخوردارند و به راحتی میتوانند با این دستگاه‌ها کار کنند) تا بتواند طرح‌های مختلف را برای برش پیاده سازی کند. نرم افزارهای مختلفی که در زمینه حکاکی و برش لیزر وجود دارد.
مانند: کورل دراو (COREL DRAW)، ادوبی اتوکد (ADOBE AUTOCAD) برای طرح‌های تک بعدی و کتیا (CATIA) و.. برای طرح‌های 3بعدی که بعد از اینکه طرح‌های موردنظر آماده شد آنرا به وسیله کابل مستقیم، فلش دیسک و یا بصورت وایرلس از کامپیوتر (رومیزی یا لپتاپ) به دستگاه لیزر منتقل میشود سپس عمل برش یا حکاکی با دقت بالا صورت پذیرفته.
به طور کلی اکثر تابلوها به کمک دستگاه لیزر ساخته و بسط داده میشوند. همچنین استفاده‌های دیگر نیز از آن میشود که نمونه‌های آنرا در زیر عنوان نموده‌ایم:
  1. مصنوعات چوبی
  2. ساخت تندیس و لوح تقدیر
  3. تولید ماکت
  4. سازه‌های نمایشگاهی
  5. ماکت‌های کوچک و بزرگ
  6. دکوراسیون داخلی
نمونه ساخت تندیس یادبود
نمونه ساخت تندیس یادبود
نمونه طراحی برروی چوب
نمونه طراحی برروی چوب
ماکت طراحی شده با لیزر
ماکت طراحی شده با لیزر
تجهیز این شغل‌ها به فناوری پیشرفته برش و حکاکی لیزری در جهان، زمینه ساز صادرات را نیز در پی خواهد داشت و باعث بر این خواهد شد که اشتغال در کشورمان بیشتر و بهتر رونق یابد.
شرکت ایران پادرا با فروش و شارژ تیوب لیزر Co2، دستگاه و قطعات لیزر توانسته به سهم خود اشتغال زایی ایجاد و به صنعت برش و حکاکی لیزر کمک شایانی در زمینه کاهش هزینه‌های لیزر و فراهم کردن قطعات اصلی نماید.