کاربردهای دستگاه لیزر

استفاده های دستگاه لیزر

استفاده های دستگاه لیزر

در این مقاله از ایران پادرا به عملکرد و کارکرد دستگاه لیزر در صنایع مختلفی از جمله تابلو سازی میپردازیم که به تعبیری هرروزه کاربردی جدید پیدا میکند که این پیشرفت و کارکردهای جدید توانسته به امر اشتغال در کشورمان کمک کند.
برای استفاده از دستگاه لیزر اپراتور دستگاه باید کار با رایانه را آموخته باشد (دانش آموختگان و فارق التحصیلان رشته های گرافیک و طراحی صنعتی از تسلط کافی برخوردارند و به راحتی میتوانند با این دستگاه ها کار کنند) تا بتواند طرح های مختلف را برای برش پیاده سازی کند. نرم افزار های مختلفی که در زمینه حکاکی و برش لیزر وجود دارد مانند: کورل دراو (COREL DRAW)، ادوبی اتوکد (ADOBE AUTOCAD) برای طرح های تک بعدی و کتیا (CATIA) و.. برای طرح های 3بعدی که بعد از اینکه طرح های موردنظر آماده شد آنرا به وسیله کابل مستقیم، فلش دیسک و یا بصورت وایرلس از کامپیوتر (رومیزی یا لپتاپ) به دستگاه لیزر منتقل میشود سپس عمل برش یا حکاکی با دقت بالا صورت پذیرفته.
به طور کلی اکثر تابلوها به کمک دستگاه لیزر ساخته و بسط داده میشوند. همچنین استفاده های دیگر نیز از آن میشود که نمونه های آنرا در زیر عنوان نموده ایم:
  1. مصنوعات چوبی
  2. ساخت تندیس و لوح تقدیر
  3. تولید ماکت
  4. سازه های نمایشگاهی
  5. ماکت های کوچک و بزرگ
  6. دکوراسیون داخلی
سازه چوبی با لیزر

سازه چوبی با لیزر

تندیس طراحی شده با لیزر

تندیس طراحی شده با لیزر

ساخت ماکت با دستگاه لیزر

ساخت ماکت با دستگاه لیزر

تجهیز این شغل ها به فناوری پیشرفته برش و حکاکی لیزری در جهان، زمینه ساز صادرات را نیز در پی خواهد داشت و باعث بر این خواهد شد که اشتغال در کشورمان بیشتر و بهتر رونق یابد.
شرکت ایران پادرا با فروش و شارژ تیوب لیزر Co2، دستگاه و قطعات لیزر توانسته به سهم خود اشتغال زایی ایجاد و به صنعت برش و حکاکی لیزر کمک شایانی در زمینه کاهش هزینه های لیزر و فراهم کردن قطعات اصلی نماید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *