کاتالیزور تیوب لیزر Co2 پرسی

تیوب لیزر Co2 چیست + معرفی برند PERSI

در این مقاله قصد داریم به شما توضیح دهیم که تیوب لیزر Co2 چیست و اساسا چه کارکردی دارد. در ادامه به معرفی تیوب لیزر قدرتمند PERSI در مدل های PX و F در شرکت ایران پادرا میپردازیم.

تیوب لیزر Co2 یکی از قطعات مهم و پرکاربرد در صنعت لیزر می باشد. از این قطعه بسیار حساس و مهم می توان برای حکاکی و برش انواع مواد مانند: چوب، پارچه، چرم، شیشه، سنگ و … استفاده کرد.

از تیوب دستگاه لیزر یا لامپ لیزر، جهت نگهداری گاز CO2 و ایجاد اشعه دستگاه لیزر استفاده می شود. شرکت ایران پادرا ارائه دهنده‌ی تیوب‌ لیزر Co2 با کیفیت و دارای گارانتی تعویض 4 ماهه با نام PERSI  و با قابلیت شارژ مجدد بوده برای دستگاه‌های مختلف تهیه و آماده شده است.

تیوب لیزر با توان های 80 وات و 120 وات

انواع لامپ لیزر Co2

تیوب لیزرها (یا لامپ لیزر) در انواع فلزی (RF) و شیشه ای تولید و ارائه میشوند. در بازار کشورمان مدل شیشه ای آن اغلب موجود بوده و همچنین دارای محبوبیت بیشتری میباشد که تیوب لیزر Co2 با برند PERSI از انواع شیشه ای است.

این لامپ لیزرها از جنس پیرکس می باشند که انتخاب این نوع جنس بدلیل تحمل دمایی بالا آن است که بخوبی از پپس حرارت ایجاد شده بر می‌آید.

تیوب لیزر Co2 برند PERSI دارای توان‌های متفاوتی از جمله 100-80 وات (مدل F1250)، 100-120 وات (مدل F1450 و PX4) و 150-130 وات (مدل F1650 و PX6) است که از برتری های فوق العاده ای نسبت به دیگر مدل‌ها و برندهای موجود در بازار برخوردار دارد.

یکی از آنها که به تشریح آن میپردازیم، چرخش آب حول لنز و آینه در مدل‌های F است که این چرخش آب باعث بر آن میشود که این دو قطعه حیاتی تیوب لیزر در حالت خنک تر قرار بگیرند و دمای پایین تری داشته باشند.

این چرخش آب باعث میشود عمر کل تیوب نیز به طرز چشمگیری افزایش یابد.

کاتالیزور تیوب لیزر Co2 برند پرسی
کاتالیزور تیوب لیزر Co2 برند پرسی

در دیگر مدل لامپ لیزر شرکت ما، عمل خنک شوندگی لنز سر تیوب با هوا صورت میپذیرد (مدل‌های PX) و مانند مدل F چرخش آب به دور لنز در آن اتفاق نمی افتد.

تیوب لیزر 120 وات PERSi
تیوب لیزر 120 وات PERSI

دیگر تفاوت اساسی تیوب لیزر ایران پادرا (PERSI) این میباشد که بر خلاف برند‌های دیگر که از راه دریایی و زمینی وارد میشوند، این محصول بصورت هوایی از مبدا به کشورمان وارد شده و سریعتر بدستت مصرف کننده میرسد. این سریع تر رسیدن از مهمترین عوامل عمر تیوب میباشد.

تیوب لیزر Co2 برند PERSI از اجزای مهم در صنعت لیزر بوده که از سه لایه شیشه ای مقاوم در برابر حرارت تشکیل شده. داخلی ترین لایه یا اولین لایه از ترکیب چندین نوع گاز مخصوص در محیط بسته ای، پر و شارژ شده است.

در یک طرف این محصول و در محیطی بسته، یک آینه و در طرف دیگر آن لنز قرار داده شده است که آن یک عدد لنز برای متمرکز کردن نور لیزر مورد استفاده قرار میگیرد.

لایه بعد از لایه اول، لایه ای است که داخل آن آب پر میشود که وظیفه آن خنک کردن تیوب است که این آب میتواند آب شهری یا هر نوع دیگری باشد به شرط این که بطور مداوم حتی المقدور هفته ای یکبار تعویض گردد تا باعث خرابی این محصول که بعضی‌ها آنرا لامپ لیزر مینامند، نشود.

این آب بعد از خارج شدن از چیلر از قسمت انتهایی تیوب وارد شده و سپس از قسمت بالایی آن، خارج میشود. پوشش و لایه شیشه ای بعدی (لایه سوم) در برگیرنده کل آن می باشد. این لایه بیرونی از حساسیت بالایی برخوردار است و در هنگام حمل و نقل باید نهایت دقت داشت تا دچار شکستگی نشود.

تیوب لیزر Co2 پرسی تیوب لیزر co2 برند PERSI

نمایندگی انحصاری

تیوب لیزرهای Co2 ایران پادرا هم که با نام و برند پرسی (PERSI) است، تولید شده در کشور چین است که به سفارش و به نمایندگی شرکت ایران پادرا بصورت هوایی و کمترین زمان به کشورمان وارد میشود.

عمر تیوب و گارانتی

طول عمر تیوب‌های لیزر چقدر است؟

عمر تیوب لیزر co2
عمر تیوب لیزر co2

انتخاب برند مناسب و کیفیت بالای تیوب، طول عمر آن را تضمین می‌کند؛ اما به طور کلی عمر تیوب‌ها به عوامل متعددی از جمله میزان کارکرد، تنظیم بودن دستگاه، شرایط محیطی، نگهداری و میزان کارکرد آن بستگی دارد. رعایت تمامی این نکات به افزایش طول عمر تیوب کمک می‌کند.

علاوه بر اینکه اگر تمامی این موارد را رعایت فرمایید عمر تیوب لیزر زیاد خواهد بود، تیوب لیزر برند PERSI از زمان تولید، بیش از 10.000 ساعت بوده و شرکت ایران پادرا این محصول خود را برای تکریم مشتریان خود، 4 ماه گارانتی تعویض مینماید.

وجود گارانتی بدلیل این است که: در این مدت هرگونه مشکلی اعم از افت توان، کم شدن سرعت، مشکل پالس و.. (به غیر شکستگی بدنه و رعایت نکردن شرایط نگهداری) بوجود آمد، مشتریان دغدغه ای نداشته باشند و با مراجعه به دفتر ما محصول خریداری شده ی خود را تعویض نمایند.

نکته بسیار مهم: لازم به ذکر است که تیوب‌ها بسیار شکننده هستند و باید در هنگام کار با دستگاه، دمای اتاق به طور دقیق تنظیم باشد که به آن‌ها آسیبی مانند ترک خوردن وارد نشود.

به جرات میتوان گفت که تیوب لیزر Co2 برند PERSI شرکت ایران پادرا، بروزترین تاریخ تولید موجود در بازار را دارد. (“به دلیلی که بالاتر عنوان شد بصورت هوایی این محصول وارد میشود”)

نحوه‌ی تنظیم تیوب لیزر Co2

تنظیمات لامپ لیزر co2
تنظیمات لامپ لیزر co2

تیوب لیزر Co2 در پشت دستگاه لیزر قرار می‌گیرد و عمل تولید پرتو لیزر را انجام می‌کند؛ پس از آن اشعه را توسط آینه‌های اول، دوم و سوم به لنز فوکوس یا عدسی دستگاه می‌رساند.

وظیفه‌ی عدسی در دستگاه لیزر، دریافت اشعه و متمرکز کردن آن در یک نقطه است. به این نکته توجه داشته‌ باشید که تنظیم درست آینه‌ها و تیوب لیزر اهمیت زیادی داشته زیرا تاثیر خوبی در عمر تیوب لیزر دارد.

مواردی باعث بر خرابی تیوب لیزر

عوامل موثر بر لامپ لیزر
عوامل موثر بر لامپ لیزر

موارد زیادی هستند که باید به آن‌ها توجه کرد و شاید ممکن است تصور شود که تخیله کامل گاز موجود در تیوب علت خرابی تیوب است. این موارد عبارت اند از:

  • تنظیم نبودن دما
  • نفوذ رطوبت
  • آلودگی آینه‌های داخلی
  • و…

کنترل دما

تیوب لیزر به میزان مشخصی گرما نیاز دارد تا عمل برش یا حکاکی را بخوبی و بدون مشکل انجام دهد؛ اما برای جلوگیری از گرمای بیش از حد، جاری‌ شدن آب از طریق لوله‌ی لیزر به خنک شدن دستگاه کمک می‌کند.

نکاتی برای نگهداری و حفاظت تیوب لیزری Co2

نگهداری و حفاظت لامپ لیزر
نگهداری و حفاظت لامپ لیزر

تیوب لیزر از اجزای اصلی‌ و همچنین از قطعات گران قیمت‌ دستگاه لیزر است بنابراین سعی کنید همیشه در حفظ و نگهداری از آن دقت زیادی داشته باشید تا هم هزینه اضافه برای شما درست نشود.

برخی از نکات مهم برای حفظ بهتر تیوب لیزر عبارت‌اند از:

  • تا زمانی که آینه تیوب لیزر کاملا تمیز نیست و کثیفی برروی خود حتی خیلی کوچک دارد، دستگاه را روشن نکنید.
  • سطح آینه تیوب لیزر را با یک محلول مانند الکل 70درصد و گوش پاک کن یا دستمال مخصوص پاک کنید.
  • برای تمیزکردن آینه تیوب لیزر Co2 از اسپری الکل استفاده کنید.
  • از روش‌های تخصصی که در مقاله تنظیم آینه لیزر توضیح داده شده است برای تنظیم آینه‌ی لیزر استفاده کنید.

اینستاگرام

یک پاسخ